BRICKA, Indien, omkring 1870, papier maché, mångpassformad, motiv föreställande xxxx ur den indiska mytologin, sargen med moghulskrift, 59 x 38 cm; sargen med smärre slitage och lagning AN INDIAN 1870TIES PAPIER-MACHÉ TRAY, 59 x 38 cm; the edging with minor wear and a repair