Pastorale IX.
suchá jehla, papír, 1942-1947, 8,7 x 11.7 cm, sign. PD Reynek, grafický list z cyklu Pastorale vydaný V. Vokolkem v Pardubicích r. 1947. Desky z cyklu byly ryty již dříve, v letech 1942-45, tištěny pak a vydány v roce 1947. Do širšího povědomí se Bohuslav Reynek dostal ve druhém desetiletí 20. století a to se svými překlady především francouzské poezie. Jeho vlastní básnickou tvorbu, která tehdy vycházela pouze v bibliofilském vydání, poznamenaly zážitky 1. světové války. Bohuslav Reynek byl hluboce věřící člověk. Tato skutečnost se projevila i v námětech, které si vybíral pro své grafiky
Literature: Bohuslav Reynek katalog díla CMMXCII, str. 26, č. G 171, Renata Bernardi 1991
Pastorale IX.