Boguslaw Polch (b. 1941) Kapitan Żbik, Diadem Tamary, lata 70. XX w. akwarela, tusz/papier, 29,5 x 21 cm plansza do komiksu rysowanego w oryginale przez Grzegorza Rosińskiego Plansza powstała w redakcji Sportu i Turystyki jako plansza kwalifikująca do współpracy autora z wydawnictwem. Rysownik komiksów, grafik oraz ilustrator książkowy i storyboardzista. Pierwszy komiks wydał w 1970 roku; był to "Złoty Mauritius" – historia o przygodach kapitana Żbika. W latach 1982–1990 stworzył popularną serię "Bogowie z kosmosu", ze scenariuszem Alfreda Mostowicza i Alfreda Górnego, inspirowaną teoriami słynnego ufologa Ericha von Dänikena. W 1982 roku miał też swoją premierę rysowany przez Polcha "Funky Koval", ze scenariuszem Macieja Parowskiego i Jacka Rodka W latach 1993–95 ukazała się seria ilustrowanych przez Polcha komiksów "Wiedźmin" ze scenariuszami Macieja Parowskiego i Andrzeja Sapkowskiego. W 2009 roku Bogusław Polch został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Estymacja: 4 000 - 7 000