Bogusław Bachorczyk (ur. 1969 r., Sucha Beskidzka) Pierwszy krok, 2009 r. akryl/collage/płótno, 18 x 24 cm datowany i sygnowany na blejtramie Studiował w ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Dyplom obronił w 1998. Pracuje cyklami, które realizuje w malarstwie, rzeźbie, rysunku i fotografii, wykonuje książki unikatowe i obiekty. Regularnie prowadzi szkicowniki. Od 2002 asystent na krakowskiej ASP (katedra rysunku). Wyróżnienie: Autoportret 2000, Radom; Nagroda Prezesa ZPAP: Biennale Tkaniny 2004. Ok. 40 wystaw indywidualnych (Polska, Niemcy, Czechy), udział w wielu wystawach zbiorowych, od 2000 udział w wystawach "Sztuka Książki" - Nagroda Jury, 6 edycja "Sztuki Książki", 2000.