BÖHLMARKS, sannolikt, takarmaturer, 1 par, Sverige 1930-tal, kupa i opalglas med blästrad bård, stomme i metall, sex ljuspunkter, höjd 85, diameter 68 cm; mindre bruksslitage, saknar kontakter