BO LARSSON född 1945 Slussen i regn - motiv från Stockholm Signerad och daterad BL -87 samt på baksidan signerad och daterad Bo Larsson 1987. Akryl på duk, 48 x 72 cm. UTSTÄLLD Galleri Astley, Uttersberg 1990, katalognr 38 Länsmuseet i Gävle 1990, katalognr 38 Borås Konstmuseum 1990-1991, katalognr 38 Västerbottens Konstförening, Umeå 1991, katalognr 38