2 (van 4) vol. in-f° : [30 incl. frontispice]-92-143-[1 bl.]-321 [i.e. 323]-40-19, [4]-604 [i.e. 598]-[6]-230 pp.; 1 gegrav. opdracht en 107 platen (heldere watervlekken en enkele bln met talrijke roestpuntjes in vol. II). Eind 18de eeuwse halve banden : effen ruggen met rode titelschilden (gewreven, scharnieren gedeeltelijk gesplit). EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING (1ste Fr. uitg. : 1722-1728) door Mattheus Gargon (1661-1728), predikant en rector te Vlissingen. Exemplaar zonder de zeldzame supplementen. Geïllustreerd met 1 frontispice, 1 opdrachtplaat en 107 platen (al dan niet uitvouwbaar) door o.a. Frans van Bleyswyck en Philip van Gunst : kaarten, plattegronden, zichten van bijbelse plaatsen en monumenten, ceremonies, portretten, munten enz. De schriftgeleerde en hoogleraar Calmet (1672-1757) vulde zijn Bijbels woordenboek aan met een Bijbelbibliografie, een tijdrekentafel, een Joodse almanak, de wisselkoers van Hebreeuwsche en Joodse munten, een vergelijking van Joodse maten met de Franse en een lijst van letterlijk vertaalde Hebreeuwse, Syrische en Griekse woorden. # Biogr. univ. VI-421/423; # NNBW IV-631/633. ¶ Édition originale de la traduction de ce dictionnaire biblique; exemplaire sans les rares suppléments. Illustrée d'1 frontispice, 1 dédicace gravée et 107 grands cuivres (claires mouill., nombreuses pet. rousseurs sur plusieurs ff. du vol. II). Demi-veau de la fin du 18e s. (frottée, faibles us., mors partiel. fendus).