Objektsbeskrivning BENGT LINDSTRÖM 1925-2008 Figurer Signerad Lindström. Olja på duk, 81 x 65 cm. PROVENIENS Troligen inköpt på 1980-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.