Bartek Materka (b. 1973) Kompozycja, 2004 r. olej/płótno, 90 x 80 cm na odwrociu opisany: 'BARTEK MATERKA | 2004' oraz inicjały Wychowywał się na gdańskim Przymorzu w jednym ze słynnych "falowców" - najdłuższych bloków w Polsce. Ukończył technikum elektryczne, ale zafascynowany fotografią w końcu postanowił wynieść się z Gdańska i zdawać na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie dokąd przybył jeszcze za czasów heroicznego, knajpianego okresu działalności Słynnej Grupy Ładnie. W Krakowie się osiedlił, ożenił i doczekał potomstwa. Obronił dyplom z malarstwa w maju 2004 r. Malarskie spojrzenie Bartka Materki skierowane jest na wizualne przygody dnia codziennego, ale koncentruje się w znacznym stopniu na tym, jakim deformacjom ulega obraz rzeczywistości w naszej świadomości. Obrazy Materki, powstające na ogół na podstawie własnych fotografii, są analizą aparatu wzrokowego, tego jaki wpływ mają nań współczesne technologie optyczne i metody generowania wizerunków (obraz cyfrowy, telewizyjny, mikroskopowy, kod ascii). Kolejnym inspirującym artystę wątkiem są deformacje obrazu związane z zaburzeniami neurologicznymi. Związany z galerią Raster.