Objektsbeskrivning AXEL SALTO vas, Royal Copenhagen, Danmark 1950-tal, stengods, delvis ristad dekor, brunsvart och rödbrun glasyr, signerad SALTO Royal Copenhagen VI XN, höjd 26,5 cm; något slipad vid fotringen från tillverkningen