AXEL SALTO vas, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, grön, brun och beige glasyr, knottrig reliefdekor, signerad SALTO Den Kongelige Porcelainsfabrik, höjd 15 cm Changes Mindre nagg på en av kulorna vid basen. Minor chip at the base