AXEL FRIDELL 1894-1935 Kensington Gardens (Parklandskap, Serpentine River) Torrnål, London 1926-27, signerad och numrerad med blyerts A Fridell II 4/15, plåtsignatur. I. 9,7 x 17,3 cm S. 23,5 x 29,5 cm LITTERATUR: Asplund 217, Haskel 244 IV/IV état