AUGUST SCHAEFFER VON WIENWALD Österrike 1833-1916 Sommerliche Landschaft Signerad och daterad August Schaeffer 1857. Olja på duk, 87,5 x 130 cm. Signed and dated. Oil on canvas. PROVENIENS Stockholms Tekniska Institut