Auktionsarchiv: Los-Nr. 1176

Alfred Wahlberg (1834‑1906

Important sale 7 - 10 June 2017
07.06.2017 - 10.06.2017
Schätzpreis
40.000 SEK - 50.000 SEK
ca. 4.589 $ - 5.737 $
Zuschlagspreis:
44.000 SEK
ca. 5.048 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 1176

Alfred Wahlberg (1834‑1906

07.06.2017 - 10.06.2017
Schätzpreis
40.000 SEK - 50.000 SEK
ca. 4.589 $ - 5.737 $
Zuschlagspreis:
44.000 SEK
ca. 5.048 $

Alfred Wahlberg (1834‑1906). Månskenslandskap med fiskare läggandes nät (”Souvenir au Suède, effet du clair de lune”). Signerad och daterad Alfr. Wahlberg 70. Olja på duk, 63,5 x 90 cm.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1176
07.06.2017 - 10.06.2017
Uppsala Auktions Kammare
Box 184
751 04 Uppsala
Schweden
mail@uppsalaauktion.se
+46 (0)18 121222
+46 (0)18 148097

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1176
07.06.2017 - 10.06.2017
Uppsala Auktions Kammare
Box 184
751 04 Uppsala
Schweden
mail@uppsalaauktion.se
+46 (0)18 121222
+46 (0)18 148097