Auktionsarchiv: Los-Nr. 2016

[Albert Speer] Archief van Speers biograaf Jörg-Michael Schiefer,

Auction 04.12.2019
04.12.2019
Schätzpreis
1.500 € - 3.000 €
ca. 1.660 $ - 3.321 $
Zuschlagspreis:
1.800 €
ca. 1.993 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 2016

Auction 04.12.2019
04.12.2019
Schätzpreis
1.500 € - 3.000 €
ca. 1.660 $ - 3.321 $
Zuschlagspreis:
1.800 €
ca. 1.993 $

bestaande uit het boek voortkomende uit interviews met Speer, een geheugenstickje met de opgenomen gesprekken, tientallen brieven en enkele kaartjes door Speer gesigneerd en gericht aan Schiefer, door Speer gecorrigeerd interview en twee boeken door Speer met gesigneerde opdracht aan Schiefer. Prachtig coherent archief over Berthold Konrad Hermann Albert Speer (1905-1981), Duits architect en stedenbouwkundige. Tijdens de naziheerschappij over Duitsland was hij vanaf 1937 rijksarchitect en vanaf 1942 minister van Bewapening. Door zijn vriendschap met Adolf Hitler en zijn ministerschap gold hij als één van de machtigste mannen van het Derde Rijk. Na de oorlog werd Speer in Neurenberg veroordeeld tot 20 jaar gevangenschap, die hij in Spandau volledig uitzat. Hij wist zich te profileren als "goede" nazi die als argeloze architect betrokken raakte bij het misdadige nazi-regime. Hij werd na zijn vrijlating een gevierd gast op TV en bij congressen, en wist behendig zijn profiel als "goede" nazi te verstevigen. Pas na zijn dood toonde aanvullend onderzoek aan dat hij vanaf het begin een enthousiaste en overtuigde nazi was. Biograaf Jörg-Michael Schiefer zou promoveren op het onderwerp technocratie. In dit belangrijke archief bevinden zich de volgende items: (1) Jörg Michael Schiefer, Architekt, Generalbauinspektor und Rüstungsminister. Gespräche mit Albert Speer 1971-1975 (2013, 150 p.). Geen exemplaren in PiCarta; (2) Geheugenstickje met daarop de (huiveringwekkende) opnames van de eigenlijke gesprekken; (3) Het door Speer gecorrigeerde interview met Der Spiegel uit 1964, waarin Speer nog eens aangeeft dat hij "meegezwommen is", maar politiek niet verantwoordelijk, "Ik was slechts technocraat". Op een verder blanco blad van het interview is het visitekaartje van Speer geplakt, met een korte, gesigneerde notitie in pen. Het interview is afgebeeld in Schiefers boek, op pp. 40-41; (4) Serie van 19 brieven door Speer aan Schiefer, gedateerd 1971-1978, op één na op zijn briefpapier, 2x volledig handgeschreven en voor het overige getypt, alle gesigneerd; (5) Twee handgeschreven kaartjes door Speer aan Schiefer, w.o. een kerstkaart, beide gesigneerd; (6) Brief van Mrs. Siv Thiessen aan Schiefer, met kopie van een brief van Speer aan haar, m.b.t. recensies van een boek van Speer; (7) Albert Speer Spandauer Tagebücher (eerste druk 1975). Met gesigneerde opdracht door Speer aan Schiefer op de halftitel; (8) Albert Speer Erinnerungen (achtste druk 1970). Met gesigneerde opdracht door Speer aan Schiefer op de halftitel. Het werkexemplaar van Schiefer, met vele onderstrepingen, markeringen en aantekeningen, vele ingestoken strookjes met thema's in pen als "Technocratie".

Auktionsarchiv: Los-Nr. 2016
04.12.2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

Auktionsarchiv: Los-Nr. 2016
04.12.2019
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138