Albert Edelfelt
1854-1905
Albert Edelfelt, Läsande kvinna.
Sign. "A mon ami G.Bagge, A.Edelfelt 1879". Olja på pannå 27x21 cm.
Albert Edelfelt, Reading woman.
Sign. "A mon ami G.Bagge, A.Edelfelt 1879". Oil on board 27x21 cm
Albert Edelfelt
1854-1905