Auktionsarchiv: Los-Nr. 1478720

Albert Edelfelt
1854-1905
Albert

Schätzpreis
12.000 € - 15.000 €
ca. 13.003 $ - 16.253 $
Zuschlagspreis:

Albert Edelfelt
1854-1905
Albert

Schätzpreis
12.000 € - 15.000 €
ca. 13.003 $ - 16.253 $
Zuschlagspreis:

Albert Edelfelt
1854-1905
Albert Edelfelt, Läsande kvinna.
Sign. "A mon ami G.Bagge, A.Edelfelt 1879". Olja på pannå 27x21 cm.
Albert Edelfelt, Reading woman.
Sign. "A mon ami G.Bagge, A.Edelfelt 1879". Oil on board 27x21 cm

28.05.2023
Bukowskis Oy Ab
Mastokatu 4-6
00160 Helsinki
Finnland
info.fi@bukowskis.com
+358 (0)9 668 91 10

Albert Edelfelt
1854-1905

28.05.2023
Bukowskis Oy Ab
Mastokatu 4-6
00160 Helsinki
Finnland
info.fi@bukowskis.com
+358 (0)9 668 91 10