Auktionsarchiv: Los-Nr. 31

Schätzpreis
120 € - 150 €
ca. 129 $ - 161 $
Zuschlagspreis:
Auktionsarchiv: Los-Nr. 31

Schätzpreis
120 € - 150 €
ca. 129 $ - 161 $
Zuschlagspreis:

(3 vol.) [Réunion de 3 ouvrages de droit] 1/- Corvin, Arnold. - Venatorius illustratus hoc est Danielis Venatorii methodica codicis Justinianei enarratio, ita emendata ut plane nova videatur, regulis et sententiis ad calcem annexis. Leyde, Henri Verbiest, 1656. 1 vol. in-24, relié plein veau, dos orné - Coins affaissés, mors usagés, petites éraflures de cuir - [24]-635 pp. 2/- Justinien. - Justinani institutionem libri IIII, annotationibus ac notis doctissimorum scriptorum illustrati et adaucti (…) studio et opera Joannis Crispini ; novissime accesserunt annotationes paragraphorum argumenta, graduum descriptiones titulorum institutionum synopsis et methodus Julio Pacio auctore, editio quinta. S.l., s.n., 1597. 1 vol. in-24 relié veau, dos orné - Coins percés, mors fendus, coiffes arasées, lacunes de cuir, court de marges - [30]-423-[23] pp. Relié avec : Juris civilis rom. Initia et progressus ad leg. XII tabularum brevis commentario, ex Vulpiani fragmentum totuli XXIV selectis notis et argumentis illustrati. S.l. [Lyon ou Genève], haeredes Eustathii Vignon, 1597. 175 pp. Relié avec : Titulus tractatusque juris civilis studio in prinis necessarii (…). S.l. [Lyon ou Genève], haeredes Eustathii Vignon, 1597. 224 pp. 3/- Fabre, Jean. - Ioannis Fabri iurisconsulti galli in Justiniani imperatoris Codicem breviarum quantamaxima potuit fieri diligentia à mendis repurgatum (…). Paris, Galiot du Pré, 1545. 1 vol. in-8, demi-reliure veau - Coins percés, mors fendus, lacune de cuir au dos, coiffes arasées, galeries et trous de ver marginaux - [36]-CCCXCV ff., marque d'imprimeur de Galiot du Pré à la fin.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 31
11.02.2023
Galerie Chartres
rue Collin d'Harleville 7
28000 Chartres
chartres@galeriedechartres.com
+33 (0)2 37882828
+33 (0)2 37882820

Auktionsarchiv: Los-Nr. 31
11.02.2023
Galerie Chartres
rue Collin d'Harleville 7
28000 Chartres
+33 (0)2 37882828
+33 (0)2 37882820