Works on Paper

Sopocki Dom Aukcyjny
Gdańsk Gallery, 2/3 Długa St.

Datum der Auktion: 20.07.2019

Zurück

Bild
Stefan Filipkiewicz

Pejzaż zimowy
akwarela, papier, 25 x 36,5 cm sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz

Los #: 1

Aufrufpreis: 2.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Eduard Heller

Cietrzewie
akwarela, gwasz, papier, 28 x 41 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: ED. HELLER/MÜNCHEN

Los #: 2

Aufrufpreis: 3.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Julian Fałat

Zima w Bystrej
gwasz, tektura, 68 x 95 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: JFałat/Bystra

Los #: 3

Aufrufpreis: 18.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Mehoffer

Projekt ornatu II
węgiel, papier, 40,5 x 71 cm sygn. p. d.: Mehoffer

Los #: 4

Aufrufpreis: 12.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Mehoffer

Projekt ornatu
węgiel, papier, 69 x 42,5 cm sygn. p. d.: Mehoffer

Los #: 5

Aufrufpreis: 12.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Karol Kossak

Wyjazd na polowanie
ołówek, papier, 20,5 x 29 cm w świetle passe–partout sygn. p. d.: K. Kossak

Los #: 6

Aufrufpreis: 1.100 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Jacek Malczewski

Szkic
ołówek, papier, 13 x 20 cm sygn. l. d.: J. Malczewski

Los #: 7

Aufrufpreis: 2.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Jan Matejko

Drzewa w sadzie
ołówek, papier, 19 x 27,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: JM papier przerwany w prawym dolnym narożniku

Los #: 8

Aufrufpreis: 22.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Mehoffer

Studium mężczyzny
kredka, papier, 46 x 28,5 cm w świetle passe-partout

Los #: 9

Aufrufpreis: 2.200 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Mehoffer

Portret jezuity
kredka, papier żeberkowy, 58,5 × 45,5 cm (w świetle oprawy) na odwrocie napis odręczny: O. Hornak (?) Jezuita z Wojczy/około r. 1920–22 Portret powstał zapewne w Wojczy (kieleckie), w rodzinnym majątku Popielów, gdzie artysta przebywał kilkukrotnie, a w latach 30-tych wykonał

Los #: 10

Aufrufpreis: 6.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Stanisław Gibiński

W drodze do kościoła
akwarela, papier, 33 x 48 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: S. Gibiński Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez dr St. Dąbrowskiego z 1961 r

Los #: 11

Aufrufpreis: 3.400 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Ujheli

Portret męski
pastel, papier, 35 x 24,5 cm sygn. p. d.: Ujhelyi

Los #: 12

Aufrufpreis: 1.200 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Józef Ujheli

Portret dziewczyny łemkowskiej
pastel, papier, 47 x57 cm sygn. po prawej: Ujhelyi

Los #: 13

Aufrufpreis: 2.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Stanisław Górski

Góral z fajką
pastel, gwasz, papier, 46 x 32 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: St. Górski

Los #: 14

Aufrufpreis: 4.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Artysta nieokreślony

Portret żołnierza
akwarela, papier, 44 × 33,5 cm w świetle oprawy sygn. nieczytelnie p. d

Los #: 15

Aufrufpreis: 1.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Władysław Wankie

Nad wodą
akwarela, papier, 35,5 × 47 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: Władysław Wankie

Los #: 16

Aufrufpreis: 4.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Eugeniusz Geppert

Atak kawalerii
akwarela, papier, 60 × 88 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert

Los #: 17

Aufrufpreis: 9.500 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild

Portret mężczyzny, 1882 r.
ołówek, papier, 38 x 29,5 cm sygn. nieczytelnie p. d.: R.(…)/Düsseldorf Juni 1882 r

Los #: 18

Aufrufpreis: 700 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Bronisława Rychter-Janowska

Portret mężczyzny, 1917 r.
ołówek, papier, 15 x 11 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: B. R.-J. 1917

Los #: 19

Aufrufpreis: 1.700 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Antoni Kozakiewicz

Portret chłopca, 1867 r.
ołówek, kredka, papier, 38,5 x 32 cm sygn. i dat. p. d.: AK/1867

Los #: 20

Aufrufpreis: 5.200 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Pius Weloński

Portret mężczyzny, 1883 r.
tusz, papier, 16 x 20 cm w świetle oprawy sygn. i dat. p. d.: PWelonski/1883 Roma

Los #: 21

Aufrufpreis: 1.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Paolo Sala

Przy dźwiękach bałałajki
akwarela, papier, 47 x 35,5 cm sygn. l. d.: PSala

Los #: 22

Aufrufpreis: 3.600 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Artysta nieokreślony

Myśliwy z dziewczyną
akwarela, papier, 19 × 13,7 cm w świetle passe-partout sygn. cyrylicą nieczytelnie l. d

Los #: 23

Aufrufpreis: 2.000 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Karol Wierusz-Kowalski

Meteor. Studium konia, 1887 r.
akwarela, papier, 30 x 38,5 cm sygn. i dat. p. śr.: K. Kowalski/23.4.87

Los #: 24

Aufrufpreis: 3.800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Artysta nieokreślony

Pejzaż nadmorski
pastel, papier, 58 x 76,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: R. LANGE

Los #: 25

Aufrufpreis: 800 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Władysław Serafin

Łódka
pastel, karton, 30,3 × 34 cm sygn. p. d.: W. Serafin

Los #: 26

Aufrufpreis: 1.900 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Bronisława Rychter-Janowska

Brzeg morza we Włoszech
pastel, papier, 25,5 x 28 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA

Los #: 27

Aufrufpreis: 3.900 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
J. Kosiński

Wesele krakowskie
akwarela, papier, 16 × 29 cm sygn. p. d.: Jkosiński

Los #: 28

Aufrufpreis: 1.500 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Władysław Stachowski

Zimą, 1932 r.
akwarela, papier, 48 x 68 cm w świetle oprawy sygn. l. d.: Stachowski 1932

Los #: 29

Aufrufpreis: 1.300 PLN

Datum: 20.07.2019

Bild
Stanisław Gibiński

Po polowaniu
akwarela, papier, 49 x 69,5 cm sygn. p. d.: S. Gibiński

Los #: 30

Aufrufpreis: 6.500 PLN

Datum: 20.07.2019