Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 20

Desa Unicum
Marszałkowska 34-50
00-554 Warsaw
Polen
[email protected] · +48 (0)22 1636600

Datum der Auktion: 14.11.2019

Zurück

Bild
Zbigniew Libera (ur. 1959, Pabianice)

Zbigniew Libera (ur. 1959, Pabianice) Z cyklu "Pozytywy", Sen Busha, 2003-04 r. fotografia barwna/dibond, 170 x 130 cm do pracy dołączona jest etykieta z opisem pracy i sygnaturą artysty ed. 8/10 Estimate: 15 000 - 25 000 PLN PLN EUR GBP USD 3 508 - 5 846 EUR Exhibited - porównaj: “Zbigniew Libera

Los #: 201

Aufrufpreis: 15.000 PLN - 25.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild

Zbigniew Libera (ur. 1959, Pabianice) Komplet 7 różnej wielkości opakowań klocków "Lego. Obóz koncentracyjny", 1996/2001 r. wydruk archiwalny/papier bezkwasowy, 1. opakowanie 6773 70 x 65 cm (w świetle passe-partout) 2. opakowanie 6772 70 x 65 cm (w świetle passe-partout) 3.opakowanie 6764 38,5 x 49

Los #: 202

Aufrufpreis: 300.000 PLN - 350.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild

Zbigniew Libera (ur. 1959, Pabianice) "Ktoś inny (2)", 1998/2006 r. odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 22,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout) Estimate: 7 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 637 - 2 339 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Los #: 203

Aufrufpreis: 7.000 PLN - 10.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Zofia Kulik (ur. 1947, Wrocław)

Zofia Kulik (ur. 1947, Wrocław) Wiwat Nowy Rok, 1988 r. odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 14 x 9 cm na odwrociu trzy pieczęci autorskie i opisany: ‘Pozdrawiamy | Kwiek i Kulik’ Estimate: 3 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 935 EUR Additional Charge Details - Do kwoty

Los #: 204

Aufrufpreis: 3.000 PLN - 4.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Grupa KwieKulik (1971 - 1987)

Grupa KwieKulik (1971 - 1987) Polski Duet 1, Pracownia Dziekanka, Warszawa, 1984 r. odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 22,5 x 16,2 cm (w świetle passe-partout) Estimate: 10 000 - 14 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 339 - 3 274 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest

Los #: 205

Aufrufpreis: 10.000 PLN - 14.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Katarzyna Kozyra (ur. 1963, Warszawa)

Katarzyna Kozyra (ur. 1963, Warszawa) Piramida zwierząt, 1993/2018 r. wydruk pigmentowy/papier Hahnemühle, 29,7 x 21 cm (w świetle oprawy) sygnowany p.d. i numer edycji l.d.: ‘9/14’ ed. 9/14 Estimate: 15 000 - 25 000 PLN PLN EUR GBP USD 3 508 - 5 846 EUR Literature - porównaj: Bogusław Deptuła

Los #: 206

Datum: 14.11.2019

Bild

Katarzyna Kozyra (ur. 1963, Warszawa) "Karaski w wołowinie", 1992/2009 r. fotografia czarno-biała/papier, 50 x 50 cm (w świetle passe-partout) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KATARZYNA KOZYRA“ KARASKI W WOŁOWINIE”; 1992/2009, ED 2/5 + AP’ ed. 2/5 Estimate: 12 000 - 15 000 PLN PLN EUR GBP

Los #: 207

Aufrufpreis: 12.000 PLN - 15.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild

Katarzyna Kozyra (ur. 1963, Warszawa) Cheerleaderka, 2006/2018 r. wydruk pigmentowy/papier Hahnemühle, 21 x 29,7 cm (w świetle oprawy) sygnowany p.d. i numer edycji l.d.: ‘5/14’ ed. 5/14 Estimate: 12 000 - 18 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 806 - 4 209 EUR Literature - porównaj: Tomasz Kireńczuk

Los #: 208

Aufrufpreis: 12.000 PLN - 18.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Katarzyna Górna (ur. 1968, Warszawa)

Katarzyna Górna (ur. 1968, Warszawa) “Chłopiec z chustą”, 1997/2019 r. wydruk pigmentowy/papier archiwalny, 34,5 x 50 cm ed. 1/5 Estimate: 5 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 169 - 2 339 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część

Los #: 209

Aufrufpreis: 5.000 PLN - 10.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Krzysztof Wodiczko (ur. 1943, Warszawa)

Krzysztof Wodiczko (ur. 1943, Warszawa) Autoportret podwójny, dwustronny, 1974/2009 r. C-Print/dibond, 100 x 200 cm praca dwustronna Estimate: 160 000 - 200 000 PLN PLN EUR GBP USD 37 416 - 46 770 EUR Literature - porównaj: Krzysztof Wodiczko, Out/Inside(rs), DOX Centre of Contemporary Art, Praga

Los #: 210

Aufrufpreis: 160.000 PLN - 200.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Dorota Nieznalska (ur. 1973, Gdańsk)

Dorota Nieznalska (ur. 1973, Gdańsk) "Pasja", 2001 r. instalacja z wideo stal, kolorowa fotografia, obraz wideo bez dźwięku/pętla, 105 x 90 cm Estimate: 350 000 - 400 000 PLN PLN EUR GBP USD 81 848 - 93 541 EUR Literature - Dorota Nieznalska, Pasja - Pochwała męskości, katalog wystawy, Galeria

Los #: 211

Aufrufpreis: 350.000 PLN - 400.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Konrad Kuzyszyn (ur. 1961, Białystok)

Konrad Kuzyszyn (ur. 1961, Białystok) Obiekt fotograficzny z cyklu "Kondycja", 1993 r. fotografia transparentna/błona monochromatyczna preparowana wzmacniaczem miedziowym, pleksa, silikon unikat, ed. 1/1, 12 x 7,5 x 3 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KUZYSZYN ‘ 1993

Los #: 212

Datum: 14.11.2019

Bild

Konrad Kuzyszyn (ur. 1961, Białystok) Obiekt fotograficzny z cyklu “Kondycja”, 1993 r. fotografia transparentna/błona monochromatyczna preparowana wzmacniaczem miedziowym, pleksa, silikon unikat, ed. 1/2, 15 x 15 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KUZYSZYN ‘ 1993 1/1

Los #: 213

Aufrufpreis: 12.000 PLN - 14.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Natalia Lach-Lachowicz (ur. 1937, Żywiec)

Natalia Lach-Lachowicz (ur. 1937, Żywiec) Zjawa podwójna, z serii: "Ptaki wolności", 2002 r. C-Print/papier fotograficzny, 15 x 15 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | "PTAKI WOLNOŚCI" | Zjawa Podwójna | 2002' Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR

Los #: 214

Aufrufpreis: 3.000 PLN - 5.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild

Natalia Lach-Lachowicz (ur. 1937, Żywiec) Seans: PIRAMIDA, 1979 r. odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 17,2 x 17,2 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | Seans: PIRAMIDA. | Wrocław / Stabłowice | 2 VI/1979 r.' Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR

Los #: 215

Datum: 14.11.2019

Bild
Ewa Partum (ur. 1945, Grodzisk Mazowiecki)

Ewa Partum (ur. 1945, Grodzisk Mazowiecki) Z cyklu: "Partytury", 1984 r. kolaż, technika własna/papier, 70 x 50 cm sygnowany i datowany u dołu: ‘Ewa Partum 84’ Estimate: 40 000 - 60 000 PLN PLN EUR GBP USD 9 354 - 14 031 EUR Exhibited - The Sky is Blue in Some Other Way: A Diagram of a Possible

Los #: 216

Aufrufpreis: 40.000 PLN - 60.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Mirosław Bałka (ur. 1958, Warszawa)

Mirosław Bałka (ur. 1958, Warszawa) Komplet czterech prac z teki "Crossroads in A.", 2006 r. litografia/papier, 56 x 76 cm (wymiary każdej pracy) sygnowany i opisany u dołu każdej pracy l.d.: '67/80' i p.d.: 'MBałka' ed. 67/80 Estimate: 19 000 - 25 000 PLN PLN EUR GBP USD 4 443 - 5 846 EUR

Los #: 217

Aufrufpreis: 19.000 PLN - 25.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Joanna Rajkowska (ur. 1968, Bydgoszcz)

Joanna Rajkowska (ur. 1968, Bydgoszcz) Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich (holga), 2010 r. C-Print/papier fotograficzny, 32 x 31 cm (w świetle passe-partout) Estimate: 4 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 169 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Los #: 218

Aufrufpreis: 4.000 PLN - 5.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild

Joanna Rajkowska (ur. 1968, Bydgoszcz) "Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich" C-Print/papier fotograficzny, papier RC, 20,5 x 30 cm (arkusz) sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Joanna Rajkowska | Pozdrowienia z Aleji Jerozolimskich’ Estimate: 1 000 - 2 000 PLN PLN EUR GBP USD 234 - 468 EUR Additional

Los #: 219

Aufrufpreis: 1.000 PLN - 2.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Robert Rumas (ur. 1966, Kielce)

Robert Rumas (ur. 1966, Kielce) "Uwaga wypadki", 2004 r. serigrafia barwna/papier, 69 x 50 cm sygnowany, datowany i opisany ołówkiem wzdłuż górnej krawędzi: '"UWAGA WYPADKI" 15/45/2004 SZABLON ROBERT RUMAS Z MANEWRY MIEJSKIE [strzałka] AKCJA INTERWENCJA 1998/2005' Estimate: 1 500 - 2 000 PLN PLN EUR

Los #: 220

Aufrufpreis: 1.500 PLN - 2.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Anna Niesterowicz (ur. 1974, Warszawa)

Anna Niesterowicz (ur. 1974, Warszawa) Tak jak u sióstr, ale inaczej, 2005 r. flamaster/papier, 20 x 28 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘ANNA NIESTEROWICZ 2005’ Estimate: 2 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 468 - 935 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Los #: 221

Aufrufpreis: 2.000 PLN - 4.000 PLN

Datum: 14.11.2019

Bild
Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa)

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) "Demon", 1996/2001 r. fotografia barwna/papier fotograficzny, 14,2 x 31,8 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | DEMON 1996 (2001) | A.P.’ Estimate: 3 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 935 EUR Additional Charge Details - Do

Los #: 222

Datum: 14.11.2019

Bild

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) "Pink hell", 2001 r. fotografia barwna/papier fotograficzny, 30 x 32,3 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA 2001. „PINK HELL” oraz nalepka z opisem pracy: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | PINK HELL 2001. | A.P.’ ed. AP Estimate: 3 000 - 5 000

Los #: 223

Datum: 14.11.2019

Bild

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) "Joseph shoes", 1995/2001 r. fotografia barwna/papier fotograficzny, 20 x 45 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | JOSEPH SHOES | 1995 (2001) | A.P.’ ed. AP Estimate: 3 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 935 EUR Additional

Los #: 224

Datum: 14.11.2019

Bild

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) Seven Arts, 1996 r. fotografia barwna, druk cyfrowy, laminat, 120 x 170 cm Estimate: 15 000 - 25 000 PLN PLN EUR GBP USD 3 508 - 5 846 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny

Los #: 225

Datum: 14.11.2019

Bild
Alicja Żebrowska (ur. 1956, Zakopane)

Alicja Żebrowska (ur. 1956, Zakopane) Komplet dwóch prac z cyklu “Onone - Świat po Świecie”: ‘Rebis-Versum (I), Dziwne stany istnienia (I)’, ‘Rebis-Versum (II), Dziwne stany istnienia (II)', 1998 (2019) r., 1998/2019 r. wydruk pigmentowy/dibond, papier fotograficzny, 82 x 75 cm (wymiary każdej

Los #: 226

Datum: 14.11.2019

Bild
Monika Mamzeta (Zielińska) (ur. 1970, Warszawa)

Monika Mamzeta (Zielińska) (ur. 1970, Warszawa) Pieta z cyklu "Jak dorosnę będę dziewicą", 2005/2012 r. wydruk pigmentowy/papier archiwalny, pianka PCV, 60 x 68 cm sygnowany, datowany i opisany: 'Monika Mamzeta "Pieta" 2005/2012 ed. 1/6' ed. 1/6 Estimate: 2 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 468 - 935

Los #: 227

Datum: 14.11.2019