Klassiska

Metropol SE
Sveavägen 116
113 50 Stockholm
Schweden
[email protected] · +46 (0)8 6734880 · +46 (0)8 6734868

Datum der Auktion: 31.08.2020

Zurück

Bild

(1839-1931), Sverige

Los #: 3014

Schätzpreis: 2.000 SEK - 2.400 SEK

Datum: 31.08.2020

Bild

72 delar, silver, Monogram, WA Bolin, 1948. Längd: 17,5-25 cm. Bruttovikt: ca 4300g, varav knivar ca 1550g

Los #: 3003

Schätzpreis: 10.000 SEK - 8.000 SEK

Datum: 31.08.2020

Bild

Ett par, Empire, Dekor med Sfinxer, mässing / järn. Längd: 63, höjd: 25 cm

Los #: 3009

Schätzpreis: 5.000 SEK - 4.000 SEK

Datum: 31.08.2020

Bild

James Henry Sampson, Marin. Signerad, daterad 1878. Olja på duk, 64x105 cm

Los #: 3017

Schätzpreis: 4.000 SEK - 600 SEK

Datum: 31.08.2020

Bild

Oidentifierad konstnär. Porträtt av ung asiatisk kvinna. 1800-tal, ej signerad. Olja på duk, ca 24x20 cm

Los #: 3010

Datum: 31.08.2020

Bild

(1899-1970), Sverige

Los #: 3002

Schätzpreis: 10.000 SEK - 10.500 SEK

Datum: 31.08.2020