Helsinki Spring Sale

Bukowskis Oy Ab, Mastokatu 4-6, 00160 Helsinki, Finnland
info.fi@bukowskis.com · +358 (0)9 668 91 10

Datum der Auktion: 28.05.2023

Bild
Los-Nr. 1474463
Hörnskåp, ett par, Directoire
Schätzpreis
1.000 €
ca. 1.083 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1485923
Spegel, rokoko, Sverige, 1700-talets
Schätzpreis
700 € - 800 €
ca. 758 $ - 866 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1485928
Bord, empire, kring 1830-40-tal
Schätzpreis
500 € - 600 €
ca. 541 $ - 650 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1485931
Stolar, ett par, empire, Ryssland
Schätzpreis
400 € - 500 €
ca. 433 $ - 541 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1485933
Gustaviansk
1775-1810
Stolar, ett par
Schätzpreis
600 € - 700 €
ca. 650 $ - 758 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1486400
Byrå, troligen Lombardiet, Italien
Schätzpreis
2.500 € - 3.000 €
ca. 2.708 $ - 3.250 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1486405
Chiffonjé, empire, Frankrike
Schätzpreis
1.200 € - 1.500 €
ca. 1.300 $ - 1.625 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1486408
Karmstolar, ett par, England
Schätzpreis
500 € - 700 €
ca. 541 $ - 758 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1487457
Kista, märkt Johann Breyde Anno 1761
Schätzpreis
300 € - 500 €
ca. 325 $ - 541 $
Zuschlagspreis:
Bild
Los-Nr. 1487522
Karmstolar, ett par, gustavianska
Schätzpreis
1.000 € - 1.400 €
ca. 1.083 $ - 1.517 $
Zuschlagspreis: