Aukcja Ceramiki Kadyńskiej

Sopocki Dom Aukcyjny
Gdańsk Gallery, Długa 2/3

Datum der Auktion: 16.03.2019

Zurück

Bild

Talerz dekoracyjny Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, ok. 1910 r. glina, majolika, szkliwa wielobarwne kobaltowe, białe, ugrowe, seledynowe; w lustrze herb prawdopodobnie Platerów, obwiedziony dekoracyjnym ornamentem, m. in. palmetowym; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „No 133”; śred

Los #: 1

Aufrufpreis: 3.400 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Talerz Deruta Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1905–1908, proj. Oswald Bachmann glina, szkliwa wielobarwne, spód nieszkliwiony; na banderoli z lewej strony autorski monogram wiązany „OB” (Oswald Bachmann); w lustrze przedstawienie kobiety w typie Bella, w tle banderola z napisem „CHI

Los #: 2

Aufrufpreis: 4.500 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazon Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1910 r. glina, szkliwa wielobarwne, spód szkliwiony na biało; dekoracja roślinna; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „166”; wys. 20 cm

Los #: 3

Aufrufpreis: 2.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Albarello Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1910 r. glina, wielobarwne szkliwa majolikowe; dekoracja w postaci motywów groteskowych, rogów obfitości, girland i kartuszy z personifikacjami cnót, uchwyty w formie plastycznych geniuszy, poniżej głowy satyrów; na spodzie znak wytwórni

Los #: 4

Aufrufpreis: 15.000 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Talerz dekoracyjny Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 20.–30. XX w. glina, malowana pigmentami kobaltowym, zielonym, białym i czarnym; dekoracja w stylu renesansowej majoliki; na spodzie znak wytwórni oraz numer modelu „No 222”; śred. 26,5 cm

Los #: 5

Aufrufpreis: 1.900 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Talerz dekoracyjny Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1918–1930 glina, lustro pokryte białym szkliwem, malowane pigmentami kobaltowym i brązowym; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „No218.”; śred. 32 cm

Los #: 6

Aufrufpreis: 3.000 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Talerz Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, po 1918 r. glina, malowana pigmentem czarnym i białym; w lustrze przedstawienie rydwanu, na kołnierzu dekoracyjny ornament w stylu antycznym; na spodzie znak wytwórni, numer modelu i oznaczenie wielkości „364 IV”; śred. 33 cm

Los #: 7

Aufrufpreis: 3.800 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Popielniczka Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1918–1930 glina, malowana pigmentami białym i czarnym, szkliwiona; na kryzie dekoracja ornamentem meandrowym, na korpusie stylizowany fryz; na spodzie znak wytwórni, numer modelu „No 221”; wys. cm, śred. wylewu cm; stan zachowania: dno

Los #: 8

Aufrufpreis: 500 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazonik Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1907 r. glina, malowana pigmentem białym i czarnym; dekorowana ornamentami w stylu antycznym; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „No. 40”; wys. 9,4 cm, śred. wylewu 3 cm

Los #: 9

Aufrufpreis: 1.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Podstawka Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 20. XX w. glina, malowana pigmentem kobaltowym i białym, szkliwiona; dekoracja reliefowa; na spodzie znak wytwórni; śred. 18,7 cm

Los #: 10

Aufrufpreis: 1.000 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Kaseta na papierosy Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1910 r. glina, malowana pigmentami czarnym i białym, szkliwo bezbarwne, wnętrze białe; na wieku wyobrażenie sfinksa, po obu jego stronach ornament, skrzynka dekorowana z wszystkich 4 stron motywami rozet i palmet; na spodzie znak

Los #: 11

Aufrufpreis: 1.600 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Kaseta na papierosy Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1918–1936 glina, malowana pigmentami czarnym i białym, szkliwo bezbarwne, wnętrze białe; dekoracja w postaci medalionu ze stylizowanym ornamentem, w centrum wyobrażenie ptaka; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „No 234”; wym

Los #: 12

Aufrufpreis: 1.600 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Kaseta na papierosy Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1918–1936 glina, malowana pigmentami czarnym i białym, szkliwo bezbarwne; na spodzie znak wytwórni, napis „Handmalerei” oraz numer modelu „N: 233”; wym. 16,7 × 10,5 cm, wys. 4,5 cm

Los #: 13

Aufrufpreis: 1.600 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Półplastyczna plakieta z aniołkiem Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1944 r., proj. Josef Limburg glina; sygn. na listwie ze strony prawej u dołu „Jos. Limburg”; na odwrocie znak wytwórni, numer modelu „676” oraz rzymska cyfra „II”; wym. 23,5 × 20,5 cm, gł. 9 cm

Los #: 14

Aufrufpreis: 2.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Popiersie matki z dzieckiem Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1933–1944, proj. Josef Limburg glina; sygn. na plecach kobiety „Jos. Limburg/Berlin”; na spodzie znak wytwórni, numer modelu „607” oraz rzymska cyfra „II”; wys. 18,5 cm, szer. 22 cm

Los #: 15

Aufrufpreis: 4.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Zestaw trzech wazoników Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1904–1944 glina; na jednym wazoniku napis „Cadinen”; na spodzie dwóch wazoników znak wytwórni; wys. 8,9 cm, 10,3 cm i 8,5 cm; stan zachowania: jeden wazonik po konserwacji

Los #: 16

Aufrufpreis: 600 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Głowa dziecka Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, przed 1936 r. glina, szkliwiona; na odwrocie znak wytwórni, numer modelu „623” i rzymska cyfra „VII”; wym. 21,8 × 15 cm, gł. 7,9 cm

Los #: 17

Aufrufpreis: 1.800 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Głowa dziecka Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1933–1944 glina, szkliwiona; na spodzie znak wytwórni i numer modelu „527”; wys. 10,5 cm, wym. podstawy 6 × 9 cm

Los #: 18

Aufrufpreis: 1.400 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Maska pośmiertna Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1936–1944 glina, miejscami szkliwiona; na odwrocie znak wytwórni, numer modelu i oznaczenie wielkości „638 II” oraz nieczytelna cyfra rzymska; wym. 28 × 18,5 cm, gł. 13 cm

Los #: 19

Aufrufpreis: 1.800 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Tondo z portretem Richarda Wagnera Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, ok. 1930 r., proj. Max Bezner glina, częściowo szkliwiona; półplastyczne przedstawienie Richarda Wagnera z profilu oraz podpis „RICHARD/WAGNER/1813–1883”; sygn. na szyi „Max Beȝner 19..”; na odwrocie znak wytwórni i numer

Los #: 20

Aufrufpreis: 800 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Paterka Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1936–1944, proj. Gustav F. Partz glina, miejscami szkliwiona; na spodzie znak wytwórni, numer modelu „674” oraz cyfra rzymska „II”; śred. 10,4 cm

Los #: 21

Aufrufpreis: 300 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Plakieta z przedstawieniem Roberta Lucksa Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, 1943 r., proj. E. Lucks glina, miejscami szkliwiona; sygn. i opis. w prawym, dolnym rogu „EL 43/Robert Lucks”; na odwrocie znak wytwórni; wym. 19 × 16,4 cm

Los #: 22

Aufrufpreis: 750 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild
Paul Heydel

Plakieta z przedstawieniem Fryderyka Wilhelma I Hohenzollerna, zw. Wielkim Elektorem Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, 1910 r. wizerunek malowany wg Wilhelma Camphausena glina, pokryta pobiałem, polerowana, malowana; sygn. p. „PAUL HEYDEL/1910”; wym. 68 × 48,5 cm

Los #: 23

Aufrufpreis: 22.000 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazonik Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1927–1931 glina, malowana kobaltem, szkliwiona, złocona; na spodzie znak wytwórni, numer modelu i oznaczenie wielkości „551 I” oraz rodzaj dekoracji „brg.”; wys. 9,7 cm

Los #: 24

Aufrufpreis: 250 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazonik Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1927–1931 glina, malowana kobaltem, szkliwiona, złocona; dekoracja w postaci falistej, złotej taśmy z kółkami; na spodzie znak wytwórni, numer modelu i oznaczenie wielkości „551 II” oraz rodzaj dekoracji „brg”; wys. 12 cm

Los #: 25

Aufrufpreis: 750 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazon owoidalny Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1927–1937 glina, malowana kobaltem, szkliwiona, złocona; dekoracyjny ornament w postaci wici roślinnej; na spodzie znak wytwórni, napis „Handmalerei”, numer modelu i oznaczenie wielkości „460/II 460”; wys. 19 cm, śred. wylewu 8 cm

Los #: 26

Aufrufpreis: 1.300 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazon Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1927–1931 glina, malowana kobaltem, szkliwiona, złocona; dekoracja w postaci falistej, złotej taśmy; na spodzie znak wytwórni, napis „Handmalerei”, numer modelu i oznaczenie wielkości „551 IV”, cyfra rzymska „IV” oraz rodzaj dekoracji „brg”; wys

Los #: 27

Aufrufpreis: 1.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Wazon z trzema uchami Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 1930–1933 glina, malowana kobaltem, szkliwiona, złocona; dekoracja w postaci stylizowanych liści akantu; na spodzie znak wytwórni, numer modelu i oznaczenie wielkości „456 I/456 a”; wys. 26,5 cm

Los #: 28

Aufrufpreis: 3.200 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Waza do kruszonu Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, l. 30. XX w., proj. dekoracji Hans Haffensichter glina, malowana podszkliwnie kobaltem, złocona; na spodzie znak wytwórni, napis „Handmalerei”, numer modelu i oznaczenie wielkości „451 I”, cyfra rzymska „IV” oraz oznaczenie dekoracji „brg

Los #: 29

Aufrufpreis: 4.000 PLN

Datum: 16.03.2019

Bild

Figura niedźwiedzia Królewska Manufaktura Majoliki w Kadynach, po 1930 r. glina, szkliwa zaciekowe; na spodzie łapy znak wytwórni, wyryty numer „277”, oznaczenie wielkości „I” i dekoracji „hp”; wys. 12 cm, dł. 20 cm

Los #: 30

Aufrufpreis: 2.500 PLN

Datum: 16.03.2019