Auction 08.04.2019

Veilinghuis Van Spengen
Koninginneweg 25
1217 KR Hilversum
Niederlande
[email protected] · +31 (0)35 6400989

Datum der Auktion: 08.04.2019 - 15.04.2019

Zurück

Bild

kersen en palissander directoire wandtafel met lade en versierd met ebben bies, bekroond door galerijrand en rustend op gecanneleerde poten verbonden door etagère, circa 1795, h. 75, br. 81, d. 39

Los #: 1

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Datum: 08.04.2019 - 15.04.2019

Bild

mahonie Louis XVI halvemaankastje met stel jalouziedeuren, rustend op tapstoelopende poten, circa 1785, h. 82, br. 82, d. 42

Los #: 2

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Franse rijkgestoken noten piëdestal, Louis XV-stijl, circa 1880, h. 105 € 280 openingsbod

Los #: 3

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

mahonie commode met parquetterie van fijnhoutsoorten en opklapbaar blad, waaronder 3 lades met verguld bronzen beslag, Louis XVI-stijl, circa 1900, h. 83, b. 60, d. 36

Los #: 4

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

Hollands Louis XV wortelnoten gefineerde secretaire met schuingeplaatste schrijfklep waarachter een nest van vakken en laden, daaronder in het dubbelgebogen front 3 laden, rusten op klauwpoten, circa 1760, h. 106, br. 105, d. 65

Los #: 5

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Bild

Hollandse wortelnoten gefineerde orgelgebogen commode met 4 laden en rustend op klauwpoten, Louis XIV, circa 1700, h. 79, br. 100, d. 59

Los #: 6

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

noten Louis XVI armstoel bekroond door vaas met guirlandes en bekleed met geschoren velouors, 18e eeuw

Los #: 7

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Bild

Franse eiken archiefkast, "cortonnier", met 8 lades met bronzen grepen, geflankeerd door gecanneleerde zuilen rustend op bolpoten, 1e kwart 20e eeuw, h. 161, br. 54, d. 39

Los #: 8

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Spaanse kastanjehouten tafel met rechthoekig blad, rustend op gecanneleerde poten verbonden door smeedijzeren regels, 17e eeuw, h. 78, bladmaat: 131 x 82

Los #: 9

Schätzpreis: 800 € - 1.200 €

Bild

Perzisch tapijt 253 x 146

Los #: 10

Schätzpreis: 250 € - 400 €

Bild

Kelim 282 x 160

Los #: 11

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Kazak 222 x 134

Los #: 12

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Bild

Perzisch tapijt 254 x 131

Los #: 13

Schätzpreis: 250 € - 500 €

Bild

Italiaanse noten kast met 2 deuren geflankeerd door geprofileerde panelen en rustend op bracket poten, 18e eeuw, h. 136, br. 120, d. 30

Los #: 14

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

5 Engelse Windsor stoelen met gespijlde rug waaronder 4 iepen exemplaren en kleiner beuken exemplaar, 19e eeuw € 225 openingsbod

Los #: 15

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

zachthouten halbank voorzien van armleggers en gespijlde rug en rustend op gedraaide poten, 19e eeuw, br. 187

Los #: 16

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Hindeloper beschilderde Louis XV porseleinkast met oplopende kap bekroond door cartouche, 2 beglaasde deuren waarin roedeverdeling en in de onderkast 2 paneeldeuren en geflankeerd door afgeschuinde zijden, rustend op bolpoten, circa 1800, h. 215, br. 133, d. 38

Los #: 17

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Engels eiken bureau met achter de schuingeplaatste schrijfklep een nest van vakken en laden, daaronder in het rechte front 3 laden met messing beslag, rustend op bracketpoten, 18e eeuw, h. 104, br. 70, d. 46

Los #: 18

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

Engels eiken tafeltje met rechthoekig blad en lade met bronzen beslag, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 18e eeuw, h. 65, bladmaat: 77 x 54

Los #: 19

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Engels eiken gatelegtafeltje met ovaal blad, rustend op balustervormige poten verbonden door regel, 18e eeuw, h. 70, bladmaat: 105 x 77

Los #: 20

Schätzpreis: 200 € - 400 €

Bild

Engelse eiken gatelegtafel met ovaal blad waaronder lade, rustend op balustervormige poten verbonden door regels, 1e helft 18e eeuw, h. 69, bladmaat: 116 x 151

Los #: 21

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

Hollandse eiken empire commode met 4 lades en bronzen beslag, geflankeerd door halfonde zuilen met bronzen kapitelen, ca. 1815, h. 98, br. 94, d. 47

Los #: 22

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

mahonie tabouret bekleed met groen velours, vroeg-biedermeier, circa 1830, h. 65

Los #: 23

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

Hollands mahonie empire drankkastje, met zwart marmeren blad versierd met halfzuilen en bronzen kapitelen, circa 1815, h. 87, diameter 38

Los #: 24

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Franse noten transition duchesse brisée, gestoffeerd met rood velours en siernagels, de gecanneleerde lijsten versierd met gestoken floraal decor, rustend op gebogen poten, gemerkt en vervaardigd door Louis Delanois, werkzame periode: 1761-1789, h. 99, br. 207, d. 76

Los #: 25

Schätzpreis: 1.500 € - 2.500 €

Bild

mahonie boekenkast met geprofileerde kap, afgeschuinde zijden en beglaasde deuren waaronder 2 laden, rustend op bolpoten, 19e eeuw, h. 219, b. 146, d. 51 € 225 openingsbod

Los #: 26

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Bild

Esphahan 332 x 220 € 520 openingsbod

Los #: 27

Schätzpreis: 500 € - 700 €

Bild

Perzisch tapijt met decor van levensboom 210 x 128

Los #: 28

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

Perzisch tapijt met decor van vogels en dieren 205 x 115

Los #: 29

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Hollands dubbelgebogen beuken Louis XV secretaire met een schuingeplaatste schrijfklep waarachter een nest van vakken en laden, daaronder 4 laden met bronzen grepen, rustend op klauwpoten, circa 1770, h. 116, br. 122, d. 62

Los #: 30

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

gietijzeren Victoriaanse tuintafel met rond marmeren blad, de poten versierd met mascarons en verbonden door etagère, gemerkt: A. Reynolds & Co., h. 76, diameter. 70

Los #: 31

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Engelse zachthouten dekenkist met in het front polychrome panelen met afbeelding van cherubijnen, anno 1708, h. 55 b.120 d. 62

Los #: 32

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

eiken "Welsch dresser" tinbuffet met geprofileerde kap, opstand met etagères en in de onderkast 6 laden en 2 deuren versierd met bronzen knoppen, 18e eeuw, h. 200, br. 157, d. 54 € 600 openingsbod

Los #: 33

Schätzpreis: 800 € - 1.200 €

Bild

Engels eiken cupboard met geprofileerde kap, op de fries gedateerd 1731 met monogram "ITE", met 5 paneeldeuren, rustend op rechte poten, h 162, br. 138, d. 55 € 300 openingsbod

Los #: 34

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

wortelnoten Louis XIV topbureau met 2 paneeldeuren waarachter een interieur en een schuingeplaatse klep waarachter een nest van vakken en ladden, in de rechte onderkast 4 laden versierd met gegrafeerde slotplaten en bronzen grepen, rustend op bracket poten, Engeland of Holland, circa 1720, h. 230

Los #: 35

Schätzpreis: 7.000 € - 9.000 €

Bild

Hollandse mahonie Louis XVI commode met rechthoekig blad waaronder blokranden en 4 lades met koperen beslag, geflankeerd door gecanneleerde zijregels rustend op tapstoelopende poten, circa 1790, h. 86, br. 88,, d. 49

Los #: 36

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Bild

mahonie Willem III bonheur, de gebogen kap bekroond met gestoken kuif, waaronder een spiegeldeur en daaronder in het gebogen front 2 deuren met medaillonpanelen, 2e helft 19e eeuw, h. 226 br. 114 d. 53

Los #: 37

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Hollandse noten Willem III spinnekoptafel met 6 bijpassende stoelen, circa 1870

Los #: 38

Schätzpreis: 200 € - 400 €

Bild

Italiaans vruchtenhouten kastje met 1 paneeldeur en 3 lades rustend op geprofileerd basement, 17e eeuw, h. 90, br. 69, d. 33 -reconstructies

Los #: 39

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

beschilderde console versierd met reliëf van ranken en beestenkoppen, 19e eeuw, h. 135, br. 60

Los #: 40

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

polychroom beschilderde octagonale houten zuil, circa 1900, h. 125

Los #: 41

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

teakhouten koloniale kist met bolle deksel, versterkt met bronzen banden en versierd met stervormige bronzen elementen, 18e eeuw, h. 69, br. 102, d. 53

Los #: 42

Schätzpreis: 200 € - 400 €

Bild

12-lichts bronzen balkroon, met voluut gebogen armen, 19e eeuw, h. 60

Los #: 43

Schätzpreis: 150 € - 250 €

Bild

Hollands eiken Louis XVI miniatuur hekjeskabinet, zogenaamd meesterstukje, met geprofileerde kap en 2 paneeleuren waaronder 3 lades, rustend op tapstoelopende poten, circa 1785, h. 86 cm

Los #: 44

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

Hollands mahonie hoekkastje met geprofileerde kap, daaronder 2 deuren versierd met biesintarsia en marquetterie in rocaillevorm, 18e eeuw, h. 108, d. 45 -gemeten vanuit de hoek

Los #: 45

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Bild

Ziegler 340 x 252 € 600 openingsbod

Los #: 46

Schätzpreis: 600 € - 800 €

Bild

Ziegler 244 x 154 € 150 openingsbod

Los #: 47

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

Keshan 390 x 267

Los #: 48

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

2 diverse bidkleden

Los #: 49

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

Engels eiken buffetkast met 2 lades met bronzen greep waaronder 2 paneeldeuren, rustend op rechte poten, 18e eeuw, h. 118, br. 122, d. 51

Los #: 50

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Bild

Engelse eiken gatelegtafel met opklapbaar blad, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 18e eeuw, h. 71 diam. 95 -uitgeklapt gemeten

Los #: 51

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Bild

mahonie biedermeier coulissentafel met 5 tussenbladen, rustend op sluierpoot, circa 1840, h. 74, maximale bladmaat : 382 cm. € 2.400 openingsbod

Los #: 52

Schätzpreis: 2.500 € - 3.500 €

Bild

set van 7 Engelse eiken Chippendale stoelen met gecontourneerde bovenrand en rechte zitting, waarvan 1 met armleggers, 18e eeuw € 325 openingsbod

Los #: 53

Schätzpreis: 500 € - 700 €

Bild

Engels eiken kist met panelen en geprofileerde onderregel rustend op bolpoten, 18e eeuw, h. 54

Los #: 54

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Engels vruchtenhouten tafeltje met rechthoekig blad waaronder lade, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 18e eeuw, h. 53, br. 82, d. 50

Los #: 55

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

Engelse armstoel, met paneel in de rugleuning, 2 geprofileerde armleggers, rustend op gedraaide poten verbonden door regel en Engels eiken halstoeltje met open rug en gedraaide poten verbonden door regel, beiden 18e eeuw

Los #: 56

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

2 Engelse vruchtenhouten schemelstoeltjes met opengewerkte rugleuning, rustend op 4 schuingeplaatste poten, 18e eeuw

Los #: 57

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

hardhouten etagère kastje met lade en deurtje, Japonsime, mogelijk ontwerp: Gabriel Viardot, circa 1890, h. 130, br. 57, d. 33

Los #: 58

Schätzpreis: 150 € - 250 €

Bild

mahone hangkastje met in het gebogen front 2 deuren versierd met biesintarsia, circa 1800, h. 52

Los #: 59

Schätzpreis: 100 € - 150 €

Bild

rechthoekige spiegel in gestoken en vergulde lijst, empire, circa 1810, h. 96, br. 56 € 120 openingsbod

Los #: 60

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

mahonie ranken kussenkast met geprofileerde kap en 2 deuren opgehoogd met gestoken panelen waaronder 2 laden, rustend op bolpoten, 18e eeuw, h. 195, br. 195, d. 78

Los #: 61

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Engels eiken kabinet met rechte geprofileerde kap waaronder 2 paneeldeuren en 6 laden, rustend op rechte poten, circa 1800, h .203, br.154, d. 50

Los #: 62

Schätzpreis: 200 € - 400 €

Bild

4 vruchtenhouten Louis XVI-stoelen, met opengewerkte rugleuning en geschoren velours bekleding, rustend op tapstoelopende poten, circa 1785, h. 95

Los #: 63

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Zijden tapijt 157 x 115

Los #: 64

Schätzpreis: 400 € - 600 €

Bild

Perzisch tapijt 328 x 165

Los #: 65

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Perzisch tapijt 408 x 284

Los #: 66

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Kazak loper 230 x 88

Los #: 67

Schätzpreis: 150 € - 200 €

Bild

Engelse eiken theetafel met rechthoekig blad waaronder lade met bronzen grepen, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 1e helft 18e eeuw, h. 71, bladmaat: 91 x 58

Los #: 68

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Hollandse eiken bakstoel, met paneel in de rechte rug en gebogen armleggers, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 17e/18e eeuw € 200 openingsbod

Los #: 69

Schätzpreis: 300 € - 400 €

Bild

mahonie koelvat met opklapbaar deksel en hexagonale bak versierd met bronzen randen en grepen en rustend op verhoogde gecanneleerde voet, circa 1800, h. 75 € 1.500 openingsbod

Los #: 70

Schätzpreis: 1.500 € - 2.000 €

Bild

Franse mahonie empire bureaustoel met gebogen rug, de armleggers versierd met gestoken zwanenkoppen, bekleed met zijde, rusten op gestoken klauwpoten, gemerkt: Chapuis, circa 1810, h. 81

Los #: 71

Schätzpreis: 500 € - 700 €

Bild

Hollands noten transition kastje met gecontourneerd blad en in het gebogen front lade en deur met bronzen slotplaten, rustend op gebogen, circa 1770, h. 79, br. 70, d. 44 € 500 openingsbod

Los #: 72

Schätzpreis: 500 € - 700 €

Bild

satijnhouten schrijftafel met in het gecontourneerde blad parquetterie en intarsia van fijnhoutsoorten, rustend op gebogen poten met vergulde bronzen hoekornamenten, Louis XV-stijl, 19e eeuw, h. 75, br. 99, d. 56 € 600 openingsbod

Los #: 73

Schätzpreis: 600 € - 800 €

Bild

noten theetafel op wieltjes, 2 haltafeltjes in Louis XVI-stijl en ladenkastje met marmeren bovenblad, allen naar 18e eeuws voorbeeld

Los #: 74

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Engels eiken joint stool, met gestoken versieringen, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 18e eeuw, h. 54

Los #: 75

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Engelse eiken gatelegtafeltje met ovaal blad, rustend op gedraaide poten verbonden door regel, 19e eeuw, h. 72, bladmaat: 105 x 132

Los #: 76

Schätzpreis: 200 € - 300 €

Bild

Duitse smeedijzeren geldkist versierd met stootbanden en noppen, beschilderd met decor van bloemen, 17e eeuw, h. 50, br. 83, d. 54

Los #: 77

Schätzpreis: 800 € - 1.200 €

Bild

Hollandse mahonie empire chiffonière waarin 6 laden versierd met bronzen grepen, rustend op gedraaide poten, circa 1815, h. 160, br. 103, d. 47 € 1.000 openingsbod

Los #: 78

Schätzpreis: 1.000 € - 1.200 €

Bild

palissander gefineerd Louis XIV commode met gecontourneerd blad, in het orgelgebogen front 4 laden ingelegd met satijnhouten bies en met gegraveerde bronzen slotplaten, rustend op verhoogde voet verbonden door meanderrand versierd met beesten koppen, circa 1720, h. 86, br. 81, d. 57 € 2.200

Los #: 79

Schätzpreis: 2.200 € - 2.600 €

Bild

Hollands mahonie Louis XV bureau, met schuingeplaatste schrijfklep, waarachter een nest van vakken en laden, daaronder in het dubbelgebogen front 3 laden, rustend op gestoken klauwpoten, circa 1750, h. 98, br.128, d. 57 € 360 openingsbod

Los #: 80

Schätzpreis: 600 € - 800 €