Auction 03.12.2019

Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Niederlande
[email protected] · +31 (0)6 47986138

Datum der Auktion: 03.12.2019

Zurück

Bild
[Wereldatlasje] Zak-Atlas of Leidsman des Reizigers

Atlas Portatif, ou Guide du Voyageur. Amsterdam, Holtrop, [1798]. In bruin hard-gekartonneerd bandje (13 x 18 cm.). Compleet met 76 randgekleurde kaartjes en index (= lijst der kaarten). Bandje en schutbladen vernieuwd, titel met geïll. vignet, index, 3 pp. + mededeling van de uitgever en compleet

Los #: 900

Schätzpreis: 3.500 € - 5.000 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Drie diverse kaarten van Nederland uitgegeven in Engeland

(1) "The Seven United Provinces. From the best Authorities." Oudtijds handgekleurde, gegraveerde kaart, 19 x 21,5 cm., ca. 1800 (verticale vouwen als uitgegeven). (2) "Holland." Oudtijds handgekleurde kaart gegraveerd door Neele, 22 x 28 cm., uitgegeven door S. & G. Neele te Londen, 1 januari 1813

Los #: 901

Schätzpreis: 70 € - 140 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Malta] Insula Malta accuratissime delineata Urbibus et Fortalitiis expressa

a Frederico de Wit. Amstelodami. [Frederik de Wit. Atlas Maior. Amsterdam, ca. 1680]. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 61 x 71 cm. Kaartbeeld 44 x 54 cm. Oudgekleurd en bijgekleurd. Kaart van Malta en Gozo in de Middellandse zee met een deel van Sicilië ten noorden, Tunesië met Tunis

Los #: 902

Schätzpreis: 300 € - 500 €

Datum: 03.12.2019

Bild

Guilj. Blaeuw. Amsterdam, [ca. 1640]. Oudgekleurd. Mahoniehouten lijst. Lijst 50 x 59 cm. Kaartbeeld 40 x 49 cm. Cartouche met titel en wapen l.b., gesigneerd in de plaat l.o. Legenda r.o. De kleuring verbleekt, extra middenvouwen, scheurtje middenvouw boven en onder gerepareerd. Samengevoegd met

Los #: 903

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Drenthe] Kaart van de provincie Drenthe

zamengesteld door A. Werneke Cz. en door J.C. Brauns geteekend. Gegraveerd door Van Baarsel & Tuyn. Druk wed. A. Koning & J.F. Brugman, 1840. Kaart in 4 delen, w.v. 2 ingelijst achter glas. Kaartbeeld per deel ca. 69 x 85,5 cm. Lijsten ca. 74,5 x 94,5 cm

Los #: 904

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Datum: 03.12.2019

Bild
The British Atlas

Comprising a complete series of County maps and plans of cities and principal towns; intended to illustrate and accompany the Beauties of England and Wales. Published under the direction and superintendence of the Authors of this work [Roper & Cole]. London, printed for the Proprietors, 1804-1810

Los #: 905

Schätzpreis: 500 € - 750 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Nieuwe Zak-Atlas voor het Koninkrijk der Nederlanden

inhoudende zestien onderscheidene en naauwkeurige Speciaalkaarten van het Rijk, benevens een generale kaart, post- en afstandswijzer. E. Maaskamp, Amsterdam, [ca. 1821]. 12mo, bruin gekartonneerd bandje, titel in het Nederlands, Frans en Engels, inhoudsopgave in het Nederlands, Frans en Engels

Los #: 906

Schätzpreis: 700 € - 1.200 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Nieuwe Geographische Reise- en Zak-Atlas

Vervattende vier en zeventig gekleurde, naauwkeurig geteekende en gegraveerde, ook accuraat aan elkander sluitende Kaarten van de Vereenigde Nederlanden; (...) Amsterdam, Jan Christiaan Sepp, 1773. Oblong 8vo, nieuwe rug en schutbladen, rug met titel in goudopdruk, gemarmerde platten, half-titel

Los #: 907

Schätzpreis: 1.500 € - 2.500 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Atlas] Blaeu. Tooneel des Aerdrycks, oft Nieuwe Atlas

Uytgegeven door Wilhelm en Johan Blaeu. Eerste deels, tweede stuck. Amsterdam, Johan Blaeu, 1642. Folio, nieuwe band en schutbladen, 55 foliobladen (ff. 1 geplaatst achter ff. 4), compleet met 36 kaarten. Tekst en kaarten op vernieuwde stroken, gewassen exemplaar. De kaarten alle zeer mooi gekleurd

Los #: 908

Schätzpreis: 8.000 € - 12.000 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Tirion] Nieuwe Hand-Atlas

Bestaande in eene verzameling van eenige naauwkeurige Landkaarten; Alle in de Nederduitsche Taal en na de alderlaatste ontdekkingen van de L'Isle en anderen opgesteld (...). Amsterdam, Isaak Tirion, 1744. Folio, half-leer met gekartonneerde platten, geïllustreerd frontispice (als schutblad), titel

Los #: 909

Schätzpreis: 2.000 € - 4.000 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Historische atlas] Atlas Antiquus, Dr. C. De Spruner.

Justus Perthes, Gotha, 1850. Historische atlas met 27 handgekleurde gegraveerde platen. Folio, linnen met titel in goudopdruk. (6) pp. Enkele platen met lichte waterschade of licht roestvlekkig, plaat 12 ingescheurd op de vouw, verder alle platen in goede staat. Band sleets langs randen; vernieuwde

Los #: 910

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Historische kaarten] De Vereenigde Nederlanden en Germania

(1) Naauwkeurige kaart der Vereenigde Nederlanden tot opheldering der Vaderlandsche Historie in de zestiende eeuw. Amsterdam, Isaak Tirion, 1752. Ingelijst met passe-partout achter glas. Kaartbeeld 32 x 37 cm. Lijst 50 x 54 cm. Samengevoegd met: (2) Germaniae Veteris Typus. Willem Blaeu. Amsterdam

Los #: 911

Schätzpreis: 70 € - 120 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Grave] Gravia obsessa et expugnata Armis Ordinum Belgicae Confoederatae

Ab Illustrissimo Principe Mauritio (...) 1602 en verso: Graviae Obsidio & Expugnatio, Anno 1604. [Blaeu]. Het blad Grave uit het Stedenboek, Latijnse uitgave, 1652 [vgl. Koeman-Vanderkrogt p. 335]. Ingelijst met passe-partout achter dubbel glas (kaart en bijbehorende tekst beide zichtbaar

Los #: 912

Schätzpreis: 60 € - 100 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Utrecht en omgeving] Lot met kaarten en prenten 17e-19e eeuw

(1) Utrecht. Merian. Aanzicht, ca. 1650, kleur. (2) Utrecht. Loman, V.D. Weijer. Het stadhuis, litho, ca. 1860, kleur. (3) De kerk te Jutfaas. Tirion. Spilman, ca. 1750. (4) Kaartje Utrecht en omgeving tot Vianen. Ca. 1750, kleur; en 3 Kuiperkaartjes door Suringar van Utrecht, Bunnik en Jutphaas

Los #: 913

Schätzpreis: 60 € - 120 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Maastricht en omgeving] Lot met kaarten en prenten 18e en 19e eeuw

(1) Nieuwe en naauwkeurige kaart van de drie landen van Overmaaze. Valkenburg. Daalhem en 's Hertogenrade. Amsterdam, Isaak Tirion, 1739. (2) Maestricht, aanzichtje, 10,5 x 15 cm., 18e-eeuws. (3) De Vrijthof te Maastricht, 11 x 13,5 cm, 19e-eeuws. (4) Maastricht. Van den St. Pietersberg gezien. G.G

Los #: 914

Schätzpreis: 60 € - 90 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Marokko] Livrets guides des excursions au Maroc

Congrès Géologique International XIXe session Alger 1952. Cassette met 16 cahiers, meest met kaarten aan achterzijde. Daarbij pl. XII Societe Cherifienne des Petroles Maroc Gravimètrie 1/200.0000. Companie Africaine de Geophysique - en enkele honderden bladen met metingen en aantekeningen, deels in

Los #: 915

Schätzpreis: 70 € - 120 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Spanje] Lot van 81 militaire kaarten van Spanje

jaren 50-60. Uit collectie Jan Wiebe Hendrik Van Den Bosch die zelf kaarten ontwierp. Met begeleidende brief van hem met kostenraming aan de Z.W.O., 1976

Los #: 916

Schätzpreis: 70 € - 120 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Bloemendaal] Uitbreidingsplan der Gemeente Bloemendaal

Kaart in 5 delen op linnen in papieren map van 'Gemeente Bloemendaal. Bouw en Woningtoezicht'. Met tekeningen van de gemeentelijke uitbreiding richting Haarlem. Jaren 50-70. Omringende gemeenten met potlood bijgetekend. Totale afmetingen 101 x 160 cm. Enkele vlakken zijn verkleurd, kaart verder in

Los #: 917

Schätzpreis: 70 € - 120 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Japan] 6 geologische kaarten van Japan

Kaart van Ueda in 1888, door T. Teramoto. Toyodo Engraving Office, Tokyo. 38,5 x 51 cm. Op linnen, papier licht verkleurd + twee kaarten van Kuju (1963), 76 x 53 cm en Ohata (1957), 81 x 56 cm, door R. Yamamoto. Uitgeg. door Y. Yasumuro - en 3 andere. Kaarten alle op linnen en in goede staat

Los #: 918

Schätzpreis: 150 € - 250 €

Datum: 03.12.2019

Bild
A. Baedeker - School-atlas van alle deelen der aarde in 24 kaarten

naar de laatste ontdekkingen en nieuwste bepalingen bewerkt ook ten opzigte van de Nederlandsche kolonien. Tweede vermeerderde uitgave. Rotterdam, Boekhandel van A. Baedeker, 1844. 28 x 19 cm. Inclusief vroege kaart Australië. Kaarten randgekleurd. Eenvoudige kartonnen band met opdruk, rug met bruin

Los #: 919

Schätzpreis: 80 € - 150 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Globe

G. Thomas, Parijs, ca. 1910. Diameter ca. 30 cm. Op houten voet. Hoogte 55 cm. Klein deukje aan onderzijde globe, verder goed

Los #: 920

Schätzpreis: 75 € - 140 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Japanse atlas

Atlas met drie uitslaande kaarten, 1896. Kaarten van Afrika, Oceanië en Zuidoost-Azië. Diverse houtsneden in de tekst waaronder een kangoeroe en een vogelbekdier

Los #: 921

Schätzpreis: 70 € - 90 €

Datum: 03.12.2019

Bild

inter gradus lat: 52 et 68 et inter grad, longitud: 45 et 90 (...). Gegraveerde kaart door J. van der Spyk, 26 x 34 cm., ca. 1740. (2) Ienisensis provincia cum adjacentibus Toboliensis & Irkutensis provinciaru partibus (...). Gegraveerde kaart, 26,6 x 34,5 cm., ca. 1740. En met twee staalgegraveerde

Los #: 922

Schätzpreis: 70 € - 140 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Atlas Japan - Kokugun Zenzu

Ao Tokei, Nagoya, Osaka, Kyoto, Edo (Tokyo), Eirakuya Toshiro, 1837. 2 delen. 32, 8 p. tekst met 75 dubbelpag. kaarten van de 68 provinciën van Japan, voorafgegaan door een kaart van Japan. Elke kaart bestaande uit 2 blokken, los van elkaar, elk in kleurenhoutsneden in groen, geel en lichtblauw

Los #: 923

Schätzpreis: 1.200 € - 2.000 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Hoeksche Waard] Atlas van den Hoekschen Waard,

Bevattende de kaarten van de gemeenten Goudswaard, Piershil, Nieuw-Beijerland, Zuid-Beijerland, Goidschalxoord, Heineoord, Mijnsheerenland van Moerkerken, Westmaas, Klaaswaal, Numansdorp, Puttershoek, Maasdam, 's Gravendeel, Strijen en Strijense-sas. Overeenkomstig de kadastrale kaarten, vervaardigd

Los #: 924

Schätzpreis: 200 € - 400 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Atlas van kaarten over Nieuw Guinea

Behoorende tot het Natuurhistorisch en Ethnographisch verslag daarover. Amsterdam, Frederik Muller, 1862. 4to in halflinnen en orig. platten. Compleet met 7 ingevouwen kaarten

Los #: 925

Schätzpreis: 100 € - 200 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Blaeu] Groninga Dominium, 1647

Auctore Bartholdo Wicheringe, Amstelodami, Guiljelmus Blaeuw excudit. La Province de Groninge, kopergravure, 38 x 49 cm., originele kleuring met 2 cartouches eveneens oudgekleurd. Rond middenvouw iets verschoten van kleur, verder net exemplaar. In passe-partout achter glas

Los #: 926

Schätzpreis: 125 € - 175 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Steden-atlas] Nederlandsche Republycke

Bestaende inde Staten so generale als particuliere van t'Hertochdom Gelder, Graefschap van Hollant, West-Vrieslandt ende van Zeelandt, Provincien van Utrecht, Vriesland, Over-IJssel ende van Groeninghen; int breede beschreven met alle hare Steden, Forteressen, Vestingen ende merckelickste plaetsen

Los #: 927

Schätzpreis: 2.000 € - 3.000 €

Datum: 03.12.2019

Bild
[Steden-atlas] Il Teatro del Belgio

Teatro del Belgio o sia descritione delle Diedisette Provincie del Medesimo; Con le Piante delle Citti, e Fortezze Principale; da chi al presente possesse (...) Galeazzo Gualdo Priorato. [Zonder uitgever], Frankfurt, 1673. Eerste druk. Perkament, klein folio, titel op rug in hs., wapenkaart met

Los #: 928

Schätzpreis: 800 € - 1.600 €

Datum: 03.12.2019

Bild
Twee Japanse atlassen

Atlas (1): Uitgave 1913 met 13 gekleurde kaarten van Japan en verschillende Japanse provincies. In bandje met jugendstilmotief, linnen rug. Gebruikt exemplaar. Atlas (2): 1933, ca. 25 gekleurde kaarten van Europa en Afrika. Op kaarten en index staan de namen van de plaatsen in het Japans en Engels

Los #: 929

Schätzpreis: 75 € - 150 €

Datum: 03.12.2019