2502. Silver and Jewellery

Nagyházi Gallery
Balaton u. 8.
1055 Budapest
Ungarn
[email protected] · +36 (0)1 4756000 · +36 (0)1 4756005

Datum der Auktion: 07.12.2019

Zurück

Bild
Cukordoboz

Cukordoboz Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Franz Rezniczek mesterjegy, belső rész aranyozva, gazdag barokkos díszítéssel, áttört, duplafalú technikával, zárszerkezet kulcs nélkül Btto.: 562 g; 14*15,5*13 cm

Los #: 1201

Aufrufpreis: 130.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Füles kínáló tál

Füles kínáló tál Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, formába öntött, poncolt és vésett díszítéssel, vésett címerrel 446 g; 7,5*38*23 cm

Los #: 1202

Aufrufpreis: 80.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Gyertyatartó pár

Gyertyatartó pár Bécs, 1840, 13 latos antik ezüst, Christian Sander mesterjegy, kerek talpon baluszteres szárak, hengerelt lándzsalevél motívummal, plasztikus virágos tagoló gyűrűkkel, talpakon "MA" koronás tulajdonosi monogrammal, (Neuwirth II. P535.) 507,5 g, m: 28,5 cm

Los #: 1203

Aufrufpreis: 120.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Asztali fűszerkínáló

Asztali fűszerkínáló német, 19. sz. vége, behozatali jellel, 800 ezrelékes ezüst, négy lábon álló kerek kosár, plasztikus, kariatidás frízzel, virágfüzérrel, 4 db eredeti, színtelen, csiszolt üvegbetéttel, fa talplemezzel megerősítve, üvegen kis csorbulással Btto.: 583 g+üvegek; 30*20,4 cm

Los #: 1204

Aufrufpreis: 120.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Barokk kehely

Barokk kehely német, 18. sz. eleje, aranyozott antik ezüst, "D.H." mesterjegy, "B.H" tulajdonosi monogrammal és rokokó motívumokkal díszítve, kis sérüléssel 425 g; m: 23,5 cm

Los #: 1205

Aufrufpreis: 190.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Fedeles díszedény

Fedeles díszedény Pesth, 1842 (?), 13 latos antik ezüst, Goszmann György mesterjegy, domborított, bordázott díszítésű, barokk stílusú test, poncolt rózsás koszorúkkal, sérült, talpán javított 670 g; m: 21 cm (Kőszeghy: Nr. 415, 467

Los #: 1206

Aufrufpreis: 150.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Dísztálca

Dísztálca Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Eduard Steiter mesterjegy, ovális, öntött forma, hullámos peremmel, plasztikus és vésett kartusokkal díszítve, foltos 300 g; 27*20 cm (Neuwirth II. 237. o

Los #: 1207

Aufrufpreis: 50.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Gyertyatartó pár

Gyertyatartó pár Bécs, 1872-1922 közötti fémjellel, 800 ezrelékes ezüst, Johann Brüger mesterjegy, gépi vésett díszítéssel, cinnel javítva és egyiken sérült felső gyertyacsészével 348 g; m: 26 cm

Los #: 1208

Aufrufpreis: 60.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Karaffa

Karaffa német, 1888 utáni hold korona fémjel és 1872-1902 közötti bécsi behozatali jel, 800 ezrelékes ezüst, szőlőindás szerelékkel, csiszolt, színtelen üveggel m: 29 cm

Los #: 1209

Aufrufpreis: 80.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Névjegytartó tálca

Névjegytartó tálca 19. sz. vége, 800 ezrelékes ezüst, koronás IE monogrammal, áttört peremmel, vésett díszítéssel 325 g; 30,5*22,5 cm

Los #: 1210

Aufrufpreis: 55.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Gyertyatartó pár

Gyertyatartó pár Pest, 1833, 13 latos antik ezüst, "K" mesterjegy, széles, kerek talpon sima szár, bordázott talpperem és két osztógyűrű, vésett, gótbetűs MO tulajdonosi monogrammal 541 g; m: 24 cm

Los #: 1211

Aufrufpreis: 110.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Teáskanna

Teáskanna Bécs, 1872-1922 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Vicenz Carl Dub mesterjegy, vésett, virágos-leveles díszítéssel, plasztikus rátét nemesi címerrel, csont füllel és tetőgombbal, Kékedi Árpád hagyatékából, (Neuwirth I. 158.) Btto.: 899 g; m: 18,5 cm

Los #: 1212

Aufrufpreis: 150.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Tálca

Tálca Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 800 ezrelékes ezüst, Lutz János mesterjegy, ívelt téglalap forma, rózsadíszes peremszegéllyel 457 g; 33,5*18,5 cm

Los #: 1213

Aufrufpreis: 65.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Díszpohár

Díszpohár Moszkva, 1852, 84 zlotnyikos ezüst, vésett, poncolással, aranyozással kiemelt, gazdag, szövevényes mintával díszítve, Kovalszkij Andrej Antonovics próbáló mesterjegy és "NA" cirill betűs ismeretlen mester jelzet, (Zolotoje u Szerebrjanoje 1995 Nr. 2109., 124 g; m: 8,7 cm

Los #: 1214

Aufrufpreis: 30.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Csengő zeneszerkezettel

Csengő zeneszerkezettel német (?), 19. sz. vége, 800 ezrelékes ezüst, "ASF" (?) jelzet, préselt harang búra, palmettasor díszszegéllyel, működő zeneszerkezettel, sérült Btto.: 133,3 g; m: 9,5 cm

Los #: 1215

Aufrufpreis: 40.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Keresztelőpohár

Keresztelőpohár Bécs, 1817, 13 latos antik ezüst, Lorenz Wieninger (?) mesterjeggyel és raktárjelzettel, sima falú hengeres test, domborított, poncolt monogrammező véset nélkül, (Neuwirth 2002 P 1915) 162 g; m: 9 cm

Los #: 1216

Aufrufpreis: 28.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Cukorszóró

Cukorszóró Budapest, 1966-1999 közötti fémjel, 835 ezrelékes ezüst, Állami Pénzverő készítőjel és hivataljel, klasszicista, lecsapott sarkú forma, magas szóró kupakkal, zsanéros nyitódással 159 g; m: 16 cm

Los #: 1217

Aufrufpreis: 24.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Csokoládékínáló

Csokoládékínáló Bécs, 18(?)4, 13 latos antik ezüst, "LT" (?) mesterjegy, 10 szögletű talpazaton, gyűrűs száron áttört peremű tálka, szőlőindás motívummal, kis sérüléssel 237 g; 11,9*13,9 cm

Los #: 1218

Aufrufpreis: 48.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Cukorszóró

Cukorszóró Bécs, 1777, 13 latos antik ezüst, elkopott mesterjegy, öblös, körte formájú test, bajonett záras, levéldíszes zárókupak, B.O.A-G.H.A. vésett tulajdonosi jelzettel, sérült 230 g; m: 16,4 cm

Los #: 1219

Aufrufpreis: 48.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Kókuszserleg

Kókuszserleg francia (?), 19. sz., antik ezüst, 2-es finomságjelzés és RAMU készítői bélyegző, bordázott díszítésű talp és tető, kókusz test gazdagon faragott díszítéssel és "DB 1789" tulajdonosi jelzettel Btto.: 208 g; m: 16,5 cm sérült

Los #: 1220

Aufrufpreis: 260.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Kókuszserleg

Kókuszserleg Itália, 19. sz. első fele, antik ezüst, csillag bélyegző, plasztikus, öntött oroszlánfejes díszpántok és fedél, talpazat és záró gyűrű bordázott motívummal, kókusz testtel, kis sérüléssel Btto.: 234 g; m: 16,5 cm

Los #: 1221

Aufrufpreis: 280.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Borkóstoló csésze

Borkóstoló csésze Bécs, 1802, 13 latos antik ezüst, tűzaranyozás nyomával, elkopott Andreas Hessern mesterjegy, három kecses lábon sima tálka, gyűrűs peremmel, fogóval, (Neuwirth 2002 P. 800) 145,2 g; 6*11,5*8,5 cm

Los #: 1222

Aufrufpreis: 40.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Borkóstoló tálka

Borkóstoló tálka Prága ?, 18. sz. eleje, antik ezüst, tűzaranyozással, "GRB" mesterjegy, kalapált, domborított, vésett és poncolt, Ámor a lelkek halásza (a szívek horgásza) ábrázolással, restaurált 111,7 g; 15,5*15,5*4,4 cm kis sérüléssel

Los #: 1223

Aufrufpreis: 300.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Karaffa

Karaffa német, 1888 utáni hold korona fémjel és 1902-1922 közötti bécsi behozatali jel, 800 ezrelékes ezüst szerelék, színtelen üveg, alján csillag csiszolattal, nyakgyűrűn javítás, kis sérüléssel m: 26,5 cm

Los #: 1224

Aufrufpreis: 65.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Vajasdézsa

Vajasdézsa Bécs, 1846, 13 latos antik ezüst, aranyozás nyomaival, Thomas Regschek mesterjegy, bordázott, ívesen kifelé hajló, füles kosárka, fenéklemezen vésett HK tulajdonosi monogrammal, (Neuwirth 2002 P. 2289.) 301 g; 9,5*19,5*16,5 cm

Los #: 1225

Aufrufpreis: 55.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Halas lapát

Halas lapát Pest, 1867-1936 közötti fémjel, 950 ezrelékes ezüst, J. C. Klinkosch mesterjegy, öntött, hattyúfejes nyak, áttört, vésett díszítéssel, M. M. monogrammal, kilencágú koronás vésettel díszített nyél 320 g; h: 27 cm

Los #: 1226

Aufrufpreis: 60.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Halas lapát

Halas lapát Buda, 1855, 13 latos antik ezüst, id. Josephus Gretsch mesterjegy, átfűrészelt, vésett leveles-virágos-halas díszítéssel 144 g; h: 32 cm (Brestyánszky Nr. 27, 37

Los #: 1227

Aufrufpreis: 22.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Mokkáskanál, 12 db

Mokkáskanál, 12 db német, 19. sz. vége, 800 ezrelékes ezüst, "M & S" készítőjel és ismeretlen hitelesítő jegy, neorokokó nyelek homokfúvott felülettel, eredeti dobozában 140 g; h: 11 cm

Los #: 1228

Aufrufpreis: 28.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Asztalközép

Asztalközép német (?), 19. sz. vége, 1872-1902 közötti behozatali jellel, öblös, kerek tál, hullámbordás díszítéssel és plasztikus, leveles peremmel 513 g; d: 26,5 cm; m: 5,3 cm

Los #: 1229

Aufrufpreis: 85.000 HUF

Datum: 07.12.2019

Bild
Gyertyatartó

Gyertyatartó 19. sz., 13 latos antik ezüst, széles, ötkaréjos talpon késmárki hitelesítőjegy és "AM" mesterjegy, gazdagon tagolt szár és csésze 18. századi, alsó és felső rész nem összetartozó, összeállított tárgy, sérült 460 g; m: 22,7 cm

Los #: 1230

Aufrufpreis: 75.000 HUF

Datum: 07.12.2019